Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražští radní projednají slevu kuponu MHD pro studenty

Pražští radní projednají slevu kuponu MHD pro studenty

Pražští radní projednají slevu kuponu MHD pro studenty

12.6.2018 03:10, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes projednají zlevnění jízdného v MHD pro studenty. Ti by měli nově platit 365 korun ročně. Projednána má být rovněž možnost nákupu ročního kuponu MHD na splátky. Na programu jednání je rovněž nákup podílu ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nebo dotace na opravu fasády paláce Lucerna. Radní projednají i budoucí provoz karty MHD opencard.

Zlevněné jízdné pro studenty má začít platit od letošního září. Město tak chce studentům snížit náklady na život v Praze. Nyní studenti platí 1200 korun za pět měsíců. Od začátku příštího roku by pak mohli cestující nakupovat roční kupon na splátky. Běžný roční kupon vyjde na 3650 korun.

Město chce nakoupit 49procentní podíl v PVK. Firma patří francouzské společnosti Veolia a má pronajatu vodohospodářskou síť do roku 2028. Jakmile smlouva vyprší, plánuje Praha nakoupit také zbylý podíl.

Radní by měli rozhodnout rovněž o ukončení provozu karty MHD opencard. Ta vyšla město na asi 1,7 miliardy. Praha ji v posledních dvou letech nahrazuje kartou lítačka.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.0 + 40.9) *

Zpět na přehled