Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražští radní projednají hospodaření Prahy k letošnímu 30. září

Pražští radní projednají hospodaření Prahy k letošnímu 30. září

Pražští radní projednají hospodaření Prahy k letošnímu 30. září

4.12.2018 03:10, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes projednají hospodaření města v prvních třech čtvrtletích letošního roku. Skončilo přebytkem zhruba sedm miliard korun. Výsledek ovlivnily vyšší příjmy a nižší výdaje. Radní projednají také vypsání tendru na výstavbu nového vodovodu pro botanickou zahradu, náklady na provoz lékařských pohotovostí a navýšení investičních výdajů na obnovu zřícené lávky v Troji.

Příjmy hlavního města byly k 30. září letošního roku zhruba 66,5 miliardy korun, z nichž téměř 45 miliard tvořily daňové příjmy. Výdaje se pak vyšplhaly na asi 59,4 miliardy korun. Kapitálové výdaje činily bezmála 11 miliard.

Botanická zahrada bude mít nový vodovod na užitkovou vodu. Vodovod bude napájen vodou z Vltavy. Zahrada dosud používala pitnou vodu. Náklady na stavbu budou maximálně 22 milionů korun. Radní dnes rovněž projednají poskytnutí účelové neinvestiční dotace poskytovatelům zdravotních služeb na zajištění lékařské pohotovosti v celkové výši 22,5 milionu korun.

Cena obnovy lávky v Troji má být podle dokumentu, který projednají radní, navýšena z původně plánovaných 60,5 milionu korun na 94,5 milionu korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.6 + 6.5) *

Zpět na přehled