Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražští radní projednají financování úprav Trojské kotliny

Pražští radní projednají financování úprav Trojské kotliny

Pražští radní projednají financování úprav Trojské kotliny

11.9.2018 03:05, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes projednají financování úpravy Trojské kotliny a Císařského ostrova. Vyčleněno na ně bude zhruba 9,3 milionu korun. Radní rovněž projednají memorandum mezi Prahou a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou (UMPRUM) o výstavbě multifunkčního sálu pro Taneční konzervatoř hlavního města nebo dostavbu školy ve Vokovicích. Na programu jednání je také tendr na svoz nepoužitých léčiv.

Za peníze bude v Troji vytvořena například Architektonicko-krajinářská studie začlenění protipovodňové ochrany ZOO Praha a Trojského zámku, vodohospodářská studie nebo studie na výstavbu nové lávky z Císařského ostrova do Troje. Lávka bude dále po proudu od místa, kde byla původní lávka, která se loni v prosinci zřítila. Na jejím místě vznikne nová provizorní lávka.

Taneční konzervatoř hlavního města Prahy v Křižovnické ulici se dlouhodobě potýká s nedostatkem místa. Problémy s prostory má také UMPRUM, který tvoří s konzervatoří společný blok budov. UMPRUM chystá výstavbu sálu na roky 2021 až 2022, Praha se školou proto chce podepsat memorandum o společném postupu prací.

Fasádu školy ve Vokovické ulici v Praze 6 opraví firma OK BAU, které město zaplatí zhruba 7,7 milionu korun. Zakázku na svoz nepoužitých léčiv by měla pro město udělat společnost EKOM CZ za 2,52 milionu korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.7 + 14.3) *

Zpět na přehled