Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražský dopravní podnik dostal od ÚOHS půlmilionovou pokutu

Pražský dopravní podnik dostal od ÚOHS půlmilionovou pokutu

Pražský dopravní podnik dostal od ÚOHS půlmilionovou pokutu

21.8.2013 15:18, Zdroj: ČTK

Brno - Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPHMP) dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) půlmilionovou pokutu. Chyboval v tendru na dodávku náhradních dílů pro autobusy. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Dopravní podnik může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Dopravní podnik podle Rafaje diskriminoval případné zahraniční uchazeče o zakázku. V zadávací dokumentaci se objevila podmínka, že zájemce musí být českou právnickou osobou zapsanou v obchodním rejstříku.

Rafaj uvedl, že nejednoznačné podmínky tendru vedly k podání pouze čtyř nabídek. Italská společnost V.A.R. s.r.l. Ricambi Equivalenti Bus, která o zakázku měla zájem, nabídku podat nemohla. Podle Rafaje postup dopravního podniku mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Chyby byly také při vyřizování námitek italské firmy. Dopravní podnik je zamítl s odůvodněním, že neobsahují vyjádření újmy, která stěžovateli hrozila. "Újmou ale může být i okolnost, že se dodavatel nemůže zúčastnit zadávacího řízení, což italská společnost deklarovala," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.3 + 22.7) *

Zpět na přehled