Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražský dopravní podnik chyboval v zakázce týkající se metra D

Pražský dopravní podnik chyboval v zakázce týkající se metra D

Pražský dopravní podnik chyboval v zakázce týkající se metra D

10.3.2010 13:16, Zdroj: ČTK

Pražský dopravní podnik zřejmě chyboval v zakázce s předpokládanou cenou půl miliardy korun týkající se stavby první etapy nové trasy metra D. Neoprávněně z tendru vyřadil společnost Mott MacDonald Praha, která nabídla nejnižší cenu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proto zrušil rozhodnutí o vyloučení firmy z tendru a nařídil ji do soutěže vrátit. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Proti verdiktu ÚOHS se může Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) odvolat právě k Rafajovi, udělat to ale nehodlá.

"Zadavatel vyloučením uvedeného uchazeče porušil zákon o veřejných zakázkách," uvedl Rafaj. Svým postupem tak mohl podnik podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, dodal.

"Budeme se tím zabývat," řekl ČTK mluvčí DPP Ondřej Pečený. Dopravní podnik podle něj proti rozhodnutí úřadu nebude podávat rozklad. Z jeho pohledu se tendr posunul zpět do fáze před vyloučením společnosti Mott MacDonald Praha a výběrová komise tak bude všechny návrhy posuzovat znovu.

"Máme radost, že nám úřad dal zapravdu, že nás vyloučili neprávem," řekl k tomu ČTK ředitel české pobočky mezinárodní společnosti Mott MacDonald Jiří Petrák. Podle něj v tendru byly tři nabídky, přičemž dvě byly od jedné a téže společnosti. Jeho firma dumpingovou cenu rozhodně nenabízela, dodal.

Dopravní podnik v tendru hledá firmu na zpracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení a výkon autorského dozoru na stavbu části trasy D. Zakázku vyhlásil loni v květnu.

Dopravní podnik firmu Mott MacDonald z tendru vyloučil, aniž by uvedl, z jakých důvodů považuje zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny za neopodstatněné. Podle antimonopolních úředníků také neuvedl, z jakých důvodů firma nesplnila kvalifikaci a z jakých důvodů neprokázala splnění části kvalifikace subdodavatelem.

První etapa trasy D bude zahrnovat deset stanic z Písnice až na náměstí Republiky. Nová trasa metra by měla být dlouhá téměř 11 kilometrů, podnik předběžně odhaduje náklady na 30 miliard až 35 miliard korun.

Dopravní podnik chyboval podle ÚOHS také nedávno v miliardové zakázce na úklid metra. Dostal proto od ÚOHS pokutu 800.000 korun. Podnik podle ÚOHS porušil zákon, když podmínkami tendru nedovoleně omezil počet zájemců o zakázku. DPP se proti rozhodnutí úřadu odvolal a podal k Rafajovi rozklad

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.0 + 19.8) *

Zpět na přehled