Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Právníci založili Komoru administrátorů veřejných zakázek

Právníci založili Komoru administrátorů veřejných zakázek

Právníci založili Komoru administrátorů veřejných zakázek

18.12.2010 12:44, Zdroj: ČTK

Přední právní kanceláře v Česku založily Komoru administrátorů veřejných zakázek (KAVZ). Jejím hlavním cílem je nastavit základní profesní, odborné a etické standardy, a stát se tak garantem kvality služeb v oblasti veřejných tendrů. ČTK to řekl jeden za zakladatelů komory Robert Pergl z kanceláře Dáňa, Pergl & Partneři.

Zakládajícími členy komory jsou kromě Perglovy firmy také kanceláře Gordion, Weinhold Legal, Havel a Holásek a Pokorný, Wagner a spol.

"Chceme zpřísnit podmínky pro administrátory veřejných zakázek," uvedl Pergl. Právnické služby může v současnosti v oblasti zakázek poskytovat každý právník, a to je podle něj chyba. Příslušné vzdělání totiž prý ještě neznamená, že každý advokát veřejným zakázkám rozumí a je pro ně kvalifikovaný. "Komora bude garantovat, že její členové nebudou retardovaní," poznamenal Pergl.

Hlavní ambicí KAVZ do budoucna je stát se odborným partnerem státních institucí i v oblasti legislativních změn. První takovou příležitostí má být připravovaná velká novela zákona o veřejných zakázkách. Ta nyní vzniká na ministerstvu pro místní rozvoj.

MMR uvedlo, že ministr Kamil Jankovský chce návrh novely předložit vládě v červnu 2011. Na přelomu ledna a února vyvěsí návrh na webu úřadu, aby se k němu mohla vyjádřit i veřejnost. Podle Pergla ale novela vzhledem k délce schvalovacího procesu začne platit nejdříve za rok a půl.

Roční hodnota veřejných zakázek v Česku se podle ministerstva pro místní rozvoj pohybuje kolem 600 miliard korun. Úřad vychází z čísel ve veřejně přístupné databázi státních a dalších tendrů dostupné například na portálu www.centralniadresa.cz.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.8 + 1.0) *

Zpět na přehled