Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Právníci z oblasti veřejných zakázek zakládají vlastní komoru

Právníci z oblasti veřejných zakázek zakládají vlastní komoru

Právníci z oblasti veřejných zakázek zakládají vlastní komoru

12.11.2010 07:56, Zdroj: ČTK

Zástupci advokátních kanceláří a firem zabývajících se organizací výběrových řízení a problematikou veřejných zakázek založili přípravný výbor Komory administrátorů veřejných zakázek (KAVZ). Informaci dnešních Lidových novin potvrdily společnosti v tiskové zprávě. Hlavní rolí komory bude nastavit základní profesní, odborné a etické standardy, a stát se tak garantem kvality služeb v oblasti veřejných tendrů.

"Neexistují jednotné a trhem akceptované standardy, jež by určovaly, kdo a za jakých podmínek může veřejné soutěže organizovat. A řada subjektů ani nemá zájem, aby existovaly. V kalném rybníku se jim lépe loví," uvedl k důvodům vzniku komory partner advokátní kanceláře Dáňa, Pergl & Partneři Robert Pergl.

Hlavní ambicí KAVZ do budoucna je stát se odborným partnerem státních institucí i v oblasti legislativních změn. První takovou příležitostí má být připravovaná velká novela zákona o veřejných zakázkách, která vzniká na ministerstvu pro místní rozvoj.

Roční hodnota veřejných zakázek v Česku se podle ministerstva pro místní rozvoj pohybuje kolem 600 miliard korun. Úřad vychází z čísel ve veřejně přístupné databázi státních a dalších tendrů dostupné například na portálu www.centralniadresa.cz.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.7 + 2.1) *

Zpět na přehled