Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha zvýší kapitál své firmy THMP ze dvou na 132 milionů korun

Praha zvýší kapitál své firmy THMP ze dvou na 132 milionů korun

Praha zvýší kapitál své firmy THMP ze dvou na 132 milionů korun

16.5.2018 11:25, Zdroj: ČTK

Praha - Základní jmění městské firmy Technologie hlavního města Prahy (THMP) bude navýšeno ze dvou milionů na 132 milionů korun. Vyplývá to z materiálu, který v úterý schválili pražští radní a jehož součástí je návrh smlouvy. Firmu založilo město loni transformací z TCP Vinohrady a bude se od letošního 1. června starat o veřejné osvětlení. Správu osvětlení převezme THMP od městské firmy Trade Centre Praha (TCP).

Ztráta THMP byla k 31. prosinci 2017 asi 1,1 milionu a k 31. lednu 2018 vykazovala vlastní kapitál minus 546.000 korun. "Není (THMP) schopna bez dodatečného peněžitého vkladu zajistit výkon správy, provozu a údržby veřejného osvětlení," píše se v materiálu, který schválili radní.

Kapitál bude navýšen úpisem 6500 akcií ve jmenovité hodnotě každé jednotlivé akcie 20.000 korun. Praha jako akcionář se podle návrhu smlouvy zavazuje splatit emisní kurs akcií do 30 dnů od jejich upsání. "S každou akcií je spojen jeden hlas. Akcie budou tedy vydány jako cenný papír na jméno, v listinné podobě, předpokládá se jejich vydání v podobě hromadné listiny (hromadné akcie)," píše se v dokumentu, který schválili radní.

Společnost se bude starat o více než 150.000 lamp ve městě, ale také o každodenní servis. Firma již převzala do správy plynové lampy a bude se starat také o hodiny na veřejných prostranstvích.

Provoz osvětlení v Praze provázely potíže řadu let. Smlouva z roku 2008 skončila před několika lety a radní ji opakovaně prodloužili bez výběrového řízení. Šlo o zakázky za stovky milionů korun. Politici směřovali k otevřené miliardové soutěži, z níž měl vzejít trvalý správce světel. Připravovaný tendr z roku 2013 ale nakonec zrušili. O osvětlení v metropoli se následně začala starat firma TCP.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.0 + 28.1) *

Zpět na přehled