Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 21. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha zrušila provoz centra, které se staralo o opencard

Praha zrušila provoz centra, které se staralo o opencard

Praha zrušila provoz centra, které se staralo o opencard

18.7.2017 10:36, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes rozhodli o ukončení provozu Pražského centra kartových služeb (PCKS), které se staralo o provoz opencard. Praha tak ukončila fungování systému, na kterém byla opencard vydávána. ČTK to sdělila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Praha za centrum ročně platila 1,7 milionu korun. Kartu opencard loni nahradila nová karta lítačka. Opencard už město nevydává, cestující je ale mohou používat do chvíle, než vyprší platnost jejich karty.

"V podstatě to znamená absolutní tečku za celým tím příběhem. Nikdo nemusí mít obavy, že by konec toho systému způsobil nějaké komplikace nebo nepříjemnosti. Jde spíše o formální krok, který je ale pro město velice důležitý, protože nás zbavuje posledních pozůstatků opencard," dodala primátorka.

PKSC se staralo o správu systému, na kterém opencard fungovala. Karta stála zhruba 1,7 miliardy korun a v uplynulých letech si ji vyzvedl více než milion cestujících. Od loňského března ji Praha nahrazuje lítačkou. Lidé si mohou ale koupit i papírový roční kupon.

Projekt byl schválen v éře primátora Pavla Béma (ODS). Loni vedení města zvažovalo, že na něj podá žalobu, kterou se bude domáhat náhrady škody. Od toho nakonec letos upustilo. Svůj krok odůvodnilo tím, že by žaloba kvůli důkazní nedostatečnosti neměla šanci na úspěch. Soud v minulosti kvůli opencard odsoudil několik magistrátních úředníků.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.8 + 27.8) *

Zpět na přehled