Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 25. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha vyhlásí veřejnou zakázku na opravu Staroměstské tržnice

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Praha vyhlásí veřejnou zakázku na opravu Staroměstské tržnice

Praha vyhlásí veřejnou zakázku na opravu Staroměstské tržnice

22.3.2018 19:20, Zdroj: ČTK

Praha - Praha opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Za rekonstrukci zaplatí 336 milionů korun. Dnes zastupitelstvo hlavního města schválilo vypsání veřejné zakázky. Do dokončení rekonstrukce by mělo být jasno, jak bude budova dále využívána.

Jestliže by stav Staroměstské tržnice, která je z roku 1894, město dlouhodobě neřešilo, hrozilo by její nevratné poškození a zvýšení nákladů na údržbu a opravy. Zároveň je její současná podoba podle magistrátu nevyhovující a je třeba ji upravit.

Před dvěma lety vedení hlavního města chtělo uzavřít smlouvu se soukromou společností, která by budovu opravila a následně 25 let provozovala. Podle dnes schváleného materiálu důvodem změny postupu byly obavy, že by takto vybraná firma neměla dostatečné znalosti o rekonstrukci památkově chráněné budovy i zkušenosti s pronájmem a správou nemovitostí.

Tržnice je ve vnitrobloku ohraničeném ulicemi 28. října, Rytířská, Perlová a Na Můstku. Přízemí památkově chráněné budovy nyní slouží jako nákupní centrum. Do historické budovy jsou vestavěny jednotlivé obchody a restaurace. Běžnému návštěvníku nákupního centra se tak památková hodnota tržnice připomene jen zdobeným průchodem z Rytířské ulice. Dál už mohou lidé přes vestavěné stěny a stropy obchodů vidět jen část střešní konstrukce budovy, který v jednom místě odhaluje skleněný pohled.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.6 + 34.5) *

Zpět na přehled