Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha vloží do firmy spravující osvětlení 130 milionů Kč

Praha vloží do firmy spravující osvětlení 130 milionů Kč

Praha vloží do firmy spravující osvětlení 130 milionů Kč

22.3.2018 19:25, Zdroj: ČTK

Praha - Praha vloží do základního kapitálu městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) 130 milionů korun. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Peníze vezme Praha z dividend nezapojených do rozpočtu hlavního města. THMP má nyní základní kapitál dva miliony korun.

Firmu založilo město transformací z TCP_Vinohrady a bude se od letošního 1. června starat o veřejné osvětlení. Správu osvětlení převezme THMP od městské firmy Trade Centre Praha (TCP).

"Společnost bude potřebovat finance, aby mohla zajišťovat aktivity pro hlavní město. Proto jsme rozhodli, že navýší emisí akcií v hodnotě 130 milionů základní jmění, aby společnost mohla najet na plný provoz," řekl radní Karel Grabein Procházka (ANO).

Společnost se bude starat o více než 150.000 lamp ve měste, ale také o každodenní servis. "V prvních měsících chystáme například preventivní kontrolu technického stavu sloupů veřejného osvětlení a preventivní výměny sodíkových výbojek," řekl ČTK zastupitel a předseda představenstva THMP Tomáš Jílek.

Na zajištění všech činností souvisejících s převzetím správy osvětlení a rozběhnutí svého chodu získala THMP od hlavního města Prahy provozní zálohu 110 miliónů korun. Částku, která bude postupně vyúčtována, firma investuje.

Provoz osvětlení v Praze provázely potíže řadu let. Smlouva z roku 2008 skončila před několika lety a radní ji opakovaně prodloužili bez výběrového řízení. Šlo o zakázky za stovky milionů korun. Politici směřovali k otevřené miliardové soutěži, z níž měl vzejít trvalý správce světel. Připravovaný tendr z roku 2013 ale nakonec zrušili. O osvětlení v metropoli se následně začala starat firma TCP.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.4 + 42.5) *

Zpět na přehled