Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha schválila obnovu vozů pražské záchranné služby do roku 2021

Praha schválila obnovu vozů pražské záchranné služby do roku 2021

Praha schválila obnovu vozů pražské záchranné služby do roku 2021

18.4.2017 15:11, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes schválili obnovu vozů pražské záchranné služby do roku 2021. Letos by měli záchranáři koupit pět vozů, od roku 2018 by jich měli nakupovat 15 ročně. Předpokládaná cena jednoho auta je 4,7 milionu korun. Radní dnes také souhlasili s přidělení 71 milionů korun na obnovu 15 sanitních vozů. Nyní v záchranné službě slouží téměř 500 lidí, kteří sídlí v 19 základnách a mají 65 sanitek.

"Je zapotřebí udržovat stáří vozidel do zhruba šesti let a do náběhu 250.000 kilometrů, což odpovídá i odpisovému plánu 72 měsíců," píše se v dokumentu, který schválili radní. Některé vozy tyto parametry nesplňují.

Letos potřebují záchranáři koupit pět vozů, a to kvůli plánovaným dvěma novým výjezdovým základnám Průběžná a Letiště. Základny budou fungovat v nepřetržitém provozu a bude tu sloužit 16 zaměstnanců.

V následujících letech se má počet pořízených vozů zvýšit na 15 kusů ročně. V roce 2022 pak vedení záchranné služby zamýšlí koupit ještě dalších deset sanitek.

Od dříve nakupovaných vozů se ty budoucí budou lišit například svou hmotností, kdy budou o půl tuny těžší. To způsobí nové vybavení. Jiný bude systém zadní nápravy, bude tu strojní nakládací systém nosítek, jiné rozvody anesteziologických plynů nebo systém elektronické kontroly vozidla.

Záchranáři potřebují kromě vozů také nové administrativní sídlo, pronajatý objekt v Korunní ulici kapacitně nestačí. Původně měla nová budova stát v Troji u výjezdu z tunelu Blanka, s tím však městská část nesouhlasila. Nyní se jedná o využití objektu, který začala Praha 8 stavět jako nové sídlo radnice, z čehož po změně politické garnitury sešlo. Konkrétní rozhodnutí o stěhování záchranářů zatím nepadlo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.4 + 30.9) *

Zpět na přehled