Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha provede inventuru elektronických dopravních infotabulí

Praha provede inventuru elektronických dopravních infotabulí

Praha provede inventuru elektronických dopravních infotabulí

7.2.2019 16:48, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský magistrát vypsal tendr, v němž hledá firmu, která provede inventuru elektronických dopravních infotabulí. Následně poskytne pro zařízení tzv. podporu. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Cena zakázky by neměla překročit 83,5 milionu korun. Tzv. telematika zahrnuje infocedule a další IT zařízení řídící dopravu, která jsou na desítkách míst v Praze. Podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana je cílem projektu zlepšit plynulost dopravy ve městě a snížit počet nehod.

Vybraná firma provede inventuru zařízení a následně do systému zadá všechna potřebná data. Podle dokumentu bude firma poskytovat podporu zařízení po dobu 60 měsíců. Systém by měl usnadnit správu infotabulí, integrovat informace z externích systémů a poskytnout městu a Technické správě komunikací (TSK) přehled o rozsahu, stavu a nákladech spojených s údržbou zařízení.

"Primárním cílem projektu je napomoci ke zlepšení dopravní situace v Praze," uvedl Hofman. Řidiči by tak měli být lépe informováni a zlepšit by se tak měla jejich orientace v provozu. To má přispět k větší bezpečnosti a ke snížení počtu dopravních nehod. Od projektu si město slibuje rovněž zlepšení plynulosti silničního provozu a tím i snížení dopadů dopravy na životní prostředí.

Kdy přesně bude projekt realizován, zatím není jasné. Zájemci mohou nabídky zasílat magistrátu do 7. března letošního roku.

O elektronická zařízení pro řidiče se stará TSK, jejímž vlastníkem je hlavní město. Infotabule řidiče informují o dopravní situaci, hustotě provozu nebo je upozorňují na nehody či uzavírky. Další IT zařízení pak například řídí provoz v křižovatkách.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.1 + 26.9) *

Zpět na přehled