Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha po pěti letech otálení zadala zakázku za 250 milionů

Praha po pěti letech otálení zadala zakázku za 250 milionů

Praha po pěti letech otálení zadala zakázku za 250 milionů

30.3.2014 08:50, Zdroj: ČTK

Praha - Praha téměř po pěti letech vybrala vítěze soutěže na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví na velkých městských stavbách. Zakázku za 250 milionů korun bez DPH získala firma Nosta-Herz spol. s.r.o. Zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek. Problematický tříletý tendr chtěla Praha původně zrušit. Nepovolil jí to ale Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Řekl v rozhovoru s ČTK náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09).

Soutěž za předpokládanou hodnotu 360 milionů korun vypsalo město v roce 2009. V zakázce šlo o činnosti spojené s dopravními stavbami, třeba Trojským mostem, ale i s rozsáhlými stavbami kanalizačních řadů, tedy o investice za stovky milionů, které má na starosti odbor městského investora. Vítěz se měl o bezpečnost starat od října 2009 do října 2012.

O zakázku se ucházeli tři zájemci, komise vybrala nejvhodnějšího z nich, firmu Nosta-Herz spol. s.r.o. Smlouvu s vítězem ale Praha neuzavřela. Na podzim roku 2012 byla soutěž rozhodnutím rady zrušena. Město chtělo služby zajišťovat prostřednictvím vlastních zaměstnanců.

Do postupu Prahy ale zasáhl antimonopolní úřad. "Podle závěrů ÚOHS nelze považovat žádný ze zadavatelem uváděných důvodů pro zrušení zakázky za 'důvod zvláštního zřetele hodný', což je zákonná podmínka zrušení," uvedl na dotaz ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Antimonopolní úřad podle něj nevyhověl ani následnému rozkladu, který proti rozhodnutí Praha podala.

"S dodavatelem budeme postupně uzavírat rámcové smlouvy až do vyčerpání finančního limitu," řekl Nouza.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.3 + 15.5) *

Zpět na přehled