Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha plánuje opravit hotel Opatov na bydlení pro sociálně slabé

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Praha plánuje opravit hotel Opatov na bydlení pro sociálně slabé

Praha plánuje opravit hotel Opatov na bydlení pro sociálně slabé

5.6.2018 16:21, Zdroj: ČTK

Praha - Praha plánuje zrekonstruovat hotel Opatov na Jižním Městě. Předpokládané náklady jsou 550 milionů korun. V budově bývalého hotelu vznikne 342 bytů, které chce město pronajímat lidem s nízkými příjmy. Pražští radní dnes schválili vyhlášení veřejné zakázky, což ještě musí odhlasovat zastupitelé hlavního města.

Dům pro nový začátek, jak je projekt rekonstrukce označován, bude využíván pro ubytování sociálně potřebných, osob s pravidelnými, ale nízkými příjmy. Byty bude Praha nabízet mladým rodinám s malými dětmi, lidem s omezenou schopností pohybu i seniorům.

Bytů 1+1 bude 157. Největší část budou tvořit byty 2kk, kterých bude 167, z nich 31 bude určeno pro handicapované. Zbývající byty budou velikosti 3kk. Větší byty nelze vybudovat kvůli původní stavební dispozici budovy.

V jedné z nízkých budov bude prádelna se samoobsluhou, bezbariérové sklepní kóje a vznikne zde i prostor pro ordinaci či terapeutické služby. Druhá z budov nabídne prostory pro provoz kuchyně a ke komerčnímu využití.

Komplex budov je podle dnes radními projednaného materiálu ve zdevastovaném stavu. Tři propojené budovy jsou z prefabrikovaných panelů. Všechny mají jedno podzemní patro, jedna má 22 nadzemních pater, druhá jedno a třetí dvě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.8 + 41.0) *

Zpět na přehled