Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha opět hledá nového ředitele Správy pražských hřbitovů

Praha opět hledá nového ředitele Správy pražských hřbitovů

Praha opět hledá nového ředitele Správy pražských hřbitovů

7.8.2018 13:39, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město vypíše výběrové řízení na šéfa Správy pražských hřbitovů (SPH). Rozhodli o tom radní. Organizaci, která se stará o hřbitovy v majetku Prahy, od loňského ledna prozatímně vede bývalý šéf technického úseku Karel Kobliha. Radní loni tehdejšího ředitele Martina Červeného odvolali na základě auditu, podle kterého měl Červený vážně chybovat. Nálezy auditu zpochybnil sám bývalý ředitel i řada politiků. Nového ředitele se rada pokusila vybrat už loni, výběrové řízení však zrušila.

Přihlášku mohou zájemci podávat do konce srpna, nového ředitele chce vedení města vybrat do konce září.

Předchozí výběrové řízení zrušili radní loni v říjnu, protože mezi čtyřmi přihlášenými nedokázali vybrat dostatečně kvalifikovaného uchazeče. Radní Daniel Hodek (ČSSD) loni uvedl, že nové výběrové řízení bude delší a lépe medializované, aby se do něj přihlásilo více uchazečů. Podle původních vyjádření mělo být vypsáno už začátkem roku.

SPH zůstala bez ředitele poté, co koncem loňského ledna radní odvolali z funkce Červeného. Za jeho vedení podle auditu od společnosti Ernst & Young došlo k pochybením v hospodaření s majetkem či zadávání veřejných zakázek. Červený tvrdil, že za odvoláním může být jeho snaha o zpřetrhání klientelistických vazeb, které jsou s organizací spojené, a že fungování SPH naopak zlevnil a zefektivnil. Na podporu jeho setrvání ve funkci vznikla petice se 700 podpisy.

Správa pražských hřbitovů se stará o více než 200.000 hrobů na 29 hřbitovech v metropoli. Červený ve funkci mimo jiné zavedl projekt adopce významných hrobů. Zasloužil se o digitalizaci hřbitovů. Na webu je k dispozici virtuální prohlídka hřbitova na Vyšehradě. Pod jeho vedením byla vypsána architektonická soutěž na dostavbu hřbitova v Hostivaři a byl opraven Malostranský hřbitov.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.2 + 39.0) *

Zpět na přehled