Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha nesmí uzavřít smlouvu s vítězem zakázky na kamerový systém

Praha nesmí uzavřít smlouvu s vítězem zakázky na kamerový systém

Praha nesmí uzavřít smlouvu s vítězem zakázky na kamerový systém

11.1.2018 10:13, Zdroj: ČTK

Brno - Praha nesmí uzavřít smlouvu s vítězem zakázky na kamerový systém pro strážníky. Zakázal jí to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který v postupu města našel chyby. Vyplývá to z webu úřadu, jeho rozhodnutí je pravomocné.

ÚOHS se případem zabýval na základě podnětu Siemensu, který byl jedním ze tří účastníků tendru. Firma protestovala proti zadávacím podmínkám, což Praha odmítla.

Podle antimonopolního úřadu ale v tendru za 1,8 milionu korun byly chyby. Město se vůbec nevyjádřilo k některým námitkám Siemensu, a proto není jeho postup přezkoumatelný. Konkrétně jde o údajnou nepřiměřenost smluvní pokuty ve výši pěti milionů korun vzhledem k předpokládané hodnotě zakázky, která není ani poloviční.

Dalším argumentem Siemensu, kterému se město nevyjádřilo, je údajné diskriminační nastavení výše pokuty v neprospěch ekonomicky menších dodavatelů, u nichž hrozba vysoké pokuty znamená překážku účasti v zadávacím řízení. Město nyní musí svoje chyby napravit a pokračovat v zakázce, která se tím zdrží.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.7 + 19.7) *

Zpět na přehled