Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha má na webu o Lítačce neaktuální informace

Praha má na webu o Lítačce neaktuální informace

Praha má na webu o Lítačce neaktuální informace

1.3.2016 14:19, Zdroj: ČTK

Praha - Praha má na webech neaktuální informace o nové kartě MHD s názvem Lítačka, kterou dnes město začalo vydávat místo opencard. Web Lítačka.eu ji slibuje od poloviny roku, oficiální magistrátní stránka Praha.eu nabízí jen možnost požádat o opencard. Podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana mají být stránky aktuální do konce týdne.

Na webu Praha.eu je problematika "karty Pražana" pod záložkou Potřebuji řešit v horní liště stránky. Jako čtvrtou možnost nabízí záložku Opencard. Odkaz uživatele zavede na stránky, kde není o nové Lítačce zmínka.

O novém projektu informuje web Lítačka.eu. Ani tam ale zájemci o vydání nové karty aktuální informace nenajdou. Stránka obsahuje fotky s původní grafikou karty, konečný vzhled vydávané karty je ale jiný. "Karta bude vydávaná na standardních výdejních místech, a to od poloviny roku 2016," uvádí web pod odkazem Kam pro kartu. Název Lítačka prezentuje stránka jako provizorní.

"Informace jsme poskytovali formou tiskových zpráv a článků na portálu praha.eu. Řada občanů také využila například linky Pražského kontaktního centra," uvedl mluvčí magistrátu na dotaz ČTK. Dodal, že na doplnění webů se usilovně pracuje.

Praha začala nové průkazky vydávat dnes ráno, ještě před otevřením budovy na ni čekalo asi 20 lidí. Pilotní projekt Lítačky potrvá do června. Náklady na zavedení karty město odhaduje do deseti milionů korun. Vlastníka opencard, eMoneyServices (EMS) se Praha ale nezbaví, Lítačka funguje na operačním systému DOS, který patří EMS.

Každý, kdo ode dneška bude chtít elektronickou tramvajenku, dostane Lítačku. Projekt bude spravovat městská firma Operátor ICT. Software Prahu vyšel na asi 1,5 milionu korun, další náklady město dosud oficiálně nevyčíslilo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.0 + 37.8) *

Zpět na přehled