Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha evropské miliardy na přestavbu čističky nedostane

Praha evropské miliardy na přestavbu čističky nedostane

Praha evropské miliardy na přestavbu čističky nedostane

30.1.2012 07:00, Zdroj: vz24.cz

Praha dotaci z Evropské unie na přestavbu čističky odpadních vod nedostane, desetileté úsilí tak bylo k ničemu. Problém je v tom, že hlavní město má smlouvu s vodohospodářskou společností příliš dlouhou, bez jejího zkrácení žádost o dotaci v Bruselu nemá naději na úspěch. Další jednání se tedy již nepovedou. Uvedl to server iHNed.cz.

„Ztratili jsme naději, že projekt čistírny odpadních vod získá dotace z evropských fondů. Problém provozní smlouvy byl po celou dobu projektu identifikovaným problémem,“ řekl po středečním jednání se zástupci Evropské komise a Ministerstva životního prostředí radní Radek Lohynský.

Podle primátora hlavního města Bohuslava Svobody je nyní třeba začít hledat jiné řešení. „Potvrdila se obava, kterou jsme čím dál tím intenzivněji vnímali, ale snažili jsme se za poslední rok udělat vše, aby vynaložené náklady a desetileté úsilí boje o dotaci nepřišlo vniveč. Dnes známe realitu, které se všichni báli, ale nikdo ji nechtěl vyslovit a pojmenovat jako první.“

Celkové náklady přestavby a rozšíření pražské čističky na Císařském ostrově činí více než 11 miliard korun. Metropole plánovala z operačního programu Životní prostředí získat až 5,9 miliardy korun, jež bude muset sehnat jinde.

Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.6 + 41.8) *

Zpět na přehled