Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 25. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha dá 438 milionů Kč na opravu mostů, další miliony na údržbu

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Praha dá 438 milionů Kč na opravu mostů, další miliony na údržbu

Praha dá 438 milionů Kč na opravu mostů, další miliony na údržbu

22.3.2018 11:01, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský magistrát přidá Technické správě komunikací (TSK) na letošní opravy mostů, lávek a silnic přes 438 milionů korun a 113 milionů pak půjde na běžnou údržbu komunikací. Dalších více než 200 milionů dostane firma na provoz tunelu Blanka. Přidělení peněz dnes schválili pražští zastupitelé. Peníze, které půjdou na opravy, byly původně určeny na projekt výstavby trasy metra D z Pankráce do Písnice, ale město je nestihne proinvestovat. Praha má dlouhodobě problém zejména se stavem mostů.

Nejvyšší částka, celkem 75 milionů korun, půjde na opravu mostu v ulici K Barrandovu. Opraven bude mimo jiné odvodňovací systém mostu, nosné konstrukce, vyměněny budou železobetonové římsy a bude tu nové veřejné osvětlení. Oprava mostu v ulici Slánská v Praze 6 bude stát 50 milionů.

Po dvou milionech korun pak půjde na opravy mostu na Zlíchově v Nádražní ulici, na Průmyslové nebo na Černém Mostě, který vede přes železniční trať. Na proměnu prostranství u Národního muzea je vyčleněno 20 milionů a na opravu Vltavské je to 45 milionů.

TSK dostane navíc ještě 212 milionů korun na letošní provoz tunelového komplexu Blanka. Ta není dosud zkolaudovaná, město proto musí zaúčtovat peníze jako investiční výdaje nikoliv běžné. Kvůli tomu se o zmíněnou částku následně zvýší výsledná cena Blanky. Ta je nyní vyčíslena na více než 40 miliard korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.5 + 1.3) *

Zpět na přehled