Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha 22 chce v Uhříněvsi postavit dům s pečovatelskou službou

Praha 22 chce v Uhříněvsi postavit dům s pečovatelskou službou

Praha 22 chce v Uhříněvsi postavit dům s pečovatelskou službou

9.6.2019 09:35, Zdroj: ČTK

Praha - Radnice Prahy 22 zamýšlí v Uhříněvsi postavit dům s pečovatelskou službou. K dispozici by v něm bylo 16 nájemních bytů, součástí stavby budou společné i komerční prostory a zahrada. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Na kolik by dům vyšel a kdy by se začalo stavět, z dokumentu není jasné. Praha 22 chce také stavět v Pitkovicích dům se školkou a ordinací.

Novostavba má vzniknout v Uhříněvsi při východní straně ulice U Starého mlýna spojující Prahu-Benice s centrem Uhříněvsi. Dům vznikne v zastavěném území, a to na místě stavby zbourané v roce 2006. Pozemky jsou napojeny na ulici U Starého mlýna.

"Jedná se o novostavbu dvoupodlažního domu s pečovatelskou službou a obytným podkrovím," píše se v dokumentu.

V domě bude 15 bytů k dlouhodobému pronájmu a jeden krizový byt v podkroví. Pro nájemníky vznikne společenská místnost s kuchyňkou a bude zde také zázemí pro terénního sociálního pracovníka, pomocné provozy a jeden komerční prostor. Směrem k ulici U Starého mlýna bude pro nájemníky společná zahrada. Komerční prostory budou určeny pro takový provoz, který nebude rušit nájemníky.

Kromě domu s pečovatelskou službou chce Praha 22 stavět v Pitkovicích polyfunkční dům s mateřskou školu, lékařskou ordinací a multifunkčním sálem. Pro svůj záměr již koupila pozemky o výměře zhruba 13.000 metrů čtverečních. Náklady radnice odhaduje na 40 až 60 milionů korun. Mateřská škola by měla začít fungovat v březnu 2021.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.4 + 28.8) *

Zpět na přehled