Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha 11 minulé období zaplatila ABL nejméně přes 21 mil.

Praha 11 minulé období zaplatila ABL nejméně přes 21 mil.

Praha 11 minulé období zaplatila ABL nejméně přes 21 mil.

23.5.2011 07:02, Zdroj: ČTK

Městská část Praha 11 zaplatila v minulém volebním období bezpečnostní firmě ABL za různé zakázky nejméně přes 21 milionů korun. Vyplývá to z materiálů, které vedení radnice předložilo kontrolnímu výboru, uvedl v nejnovějším vydání týdeník Euro. Opozice podle listu míní, že ABL, jež v té době patřila exministru dopravy Vítu Bártovi (VV), získala mnohé zakázky neoprávněně nebo za ně dostala několikanásobně více, než by měla.
   

 "Jde přitom jen o střípky. Domníváme se, že vedení města velmi selektovalo a ony materiály, na základě kterých to můžeme tvrdit, se k nám dostaly jen díky chybám úředníků," cituje list Jiřího Štylera, zastupitele opozičního Hnutí pro Prahu 11. Na květen proto zastupitelé tohoto hnutí a TOP 09 svolali schůzi mimořádného zastupitelstva. Jednání se ale nekonalo - ODS hlasovala proti navrženému programu, druhá vládnoucí strana ČSSD se zdržela hlasování a část opozičních komunistů na jednání nedorazila, uvádí Euro.
    

Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS) prý po zrušení zasedání mimořádného zastupitelstva uvedl, že opozice se chce jenom zviditelnit. Podrobnější Mlejnského reakci ani mluvčí úřadu se podle Eura nepodařilo získat. Mluvčí prý po dvou dnech reagovala tak, že by Mlejnský odpověděl písemně, ale až po uzávěrce aktuálního čísla týdeníku.
    

Škála činností, které ABL pro radnici od roku 2007 prováděla či stále provádí, podle Eura zahrnuje například provozování protikorupční a informační linky, personální audity v příspěvkových organizacích městské části i takzvanou pasportizaci bytů.
    

Právě poslední ze zmíněných zakázek, pod kterou je podepsán současný ministr školství Josef Dobeš, byla přitom podle Eura pro ABL skutečně "zlatým vejcem", neboť firma za ni inkasovala přes devět milionů. Takzvaná pasportizace spočívala v kontrole nájemníků necelých čtyř tisícovek městských bytů. Detektivové měli za úkol mimo jiné zjistit, zda je obývají oprávnění nájemníci a zda nejsou pronajímány na černo. "Za prvních 3676 bytů dostala firma 7,7 milionu korun (v přepočtu zhruba 2000 Kč za jeden byt), dalších 214 bytů ABL zkontrolovala za 1,4 milionu, což znamená 6700 korun za každý zkontrolovaný byt," uvedl týdeník. Podle opozičních zastupitelů byly přitom náklady spojené s touto zakázkou minimální.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.7 + 36.6) *

Zpět na přehled