Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Práce na modernizaci rakovnického bazénu začnou příští týden

Práce na modernizaci rakovnického bazénu začnou příští týden

Práce na modernizaci rakovnického bazénu začnou příští týden

16.11.2017 15:09, Zdroj: ČTK

Rakovník - Práce na modernizaci rakovnického krytého bazénu začnou příští týden. Jde o zakázku za 178 milionů korun bez DPH. Ve středu byla s dodavatelskou firmou uzavřena smlouva o dílo. Novinářům to dnes řekla mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová. Zcela hotovo by mělo být zhruba za dva roky, může to být i dříve.

Firma zřejmě začne bouracími pracemi. "Vyklízení těch základních věcí jsme samozřejmě provedli my," řekl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD). Rekonstrukce zahrnuje přebudování areálu na menší akvapark, modernizovány budou bazén, technologie i prostředí, přibudou tobogany, wellness zóna a zlepší se i další služby, jako sociální zázemí a občerstvení.

Bazén byl uzavřen už loni kvůli špatnému technickému stavu. Město opravu plánovalo dlouhodobě. V posledních letech vytvořilo v rozpočtu rezervu v řádu desítek milionů korun, předjednalo také stomilionový úvěr, který ale možná nevyužije celý. Město v uplynulých letech ročně hospodařilo s přibližně 300 miliony korun.

Dodavatele prací město vybralo v tendru až napodruhé, původní soutěž město v březnu zrušilo kvůli formálním náležitostem, které nesplnil vítěz a druhý v pořadí se proti výsledku odvolal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.0 + 48.9) *

Zpět na přehled