Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Politici rozhodnou o tendru na dostavbu Temelína prý do léta

Politici rozhodnou o tendru na dostavbu Temelína prý do léta

Politici rozhodnou o tendru na dostavbu Temelína prý do léta

27.2.2015 18:18, Zdroj: ČTK

Pusan (Jižní Korea) - Jihokorejská strojírenská firma Doosan Industries, která v roce 2009 koupila plzeňskou Škodu Power, projevila zájem podílet se na případné dostavbě českých jaderných elektráren. Vyplývá to z vyjádření jejích představitelů při dnešní návštěvě premiéra Bohuslava Sobotky v továrně Doosan Industries u jihokorejského města Pusan. Sobotka sdělil, že politické rozhodnutí ze strany vlády o možném vypsání tendru na dostavbu by mělo padnout v letošním prvním pololetí.

Jihokorejská vláda loni oznámila, že jihokorejská energetická společnost KEPCO se zúčastní dalšího možného tendru na dobudování jaderné elektrárny Temelín. Předchozí výběrové zřízení bylo nakonec zrušeno. Strojírenská firma Doosan Industries by se ráda podílela na dostavbě jako subdodavatel. Společnost Škoda Power, vlastněná firmou Doosan, je v současnosti pátým největším výrobcem turbín na světě.

"Chceme přijmout politické rozhodnutí (ohledně tendru), v návaznosti i na energetickou koncepci státu, v první polovině letošního roku," řekl Sobotka na dnešní tiskové konferenci českým novinářům.

"A pak už bude na společnosti ČEZ, aby začala připravovat příslušné výběrové řízení... Výsledkem této cesty je mimo jiné poznatek, že korejské společnosti tentokrát mají silný zájem zúčastnit se případného výběrového řízení," dodal český premiér, který si dnes v Jižní Koreji prohlédl také automobilku Hyundai a závod na výrobu pneumatik Nexen Tire.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.1 + 10.2) *

Zpět na přehled