Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policisté v Brně cvičili úhyb a brzdění v autě ve velké rychlosti

Policisté v Brně cvičili úhyb a brzdění v autě ve velké rychlosti

Policisté v Brně cvičili úhyb a brzdění v autě ve velké rychlosti

26.3.2019 16:16, Zdroj: ČTK

Brno - Policisté dnes na Masarykově okruhu v Brně trénovali úhybné manévry a krizové brzdění při řízení automobilu ve vysoké rychlosti. Za týden projde pilotním školením nazvaným Highway 60 policistů, řekl novinářům ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil. Akce se uskutečnila i díky dotaci 600.000 korun, kterou policisté získali od Jihomoravského kraje.

Policisté mají vlastní kurzy pro řízení vozidel, nyní ale využili speciálních lektorů certifikovaného kurzu. Zapojili se policisté z dálničních oddělení, kteří řídí nejrychlejší policejní vozidla. "Je to pilotní kurz, který má ověřit přínos pro výkon služby. Pokud se osvědčí, bude se řešit další možné rozšíření do celé republiky, protože je další řada služeb, kde by to mohlo mít přínos," uvedl Tržil. Jmenoval například zásahové jednotky, dopravní inspektorát, ale i obyčejné hlídky.

Podle šéfinstruktora Roberta Mikulce se u školení Highway cvičí na rychlostech od 130 až po 180 kilometrů za hodinu. Trénuje se například vysokorychlostní brzdění, úhybný manévr a podobně.

Ředitel Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy Policie ČR Marek Adam uvedl, že policie v uplynulých třech letech zajistila základní výcvik v jízdách 20.000 uniformovaných policistů v šesti centrech bezpečné jízdy. "To je standardní výcvik pro každého řidiče. Chtěli jsme na to ale nějak navázat zejména pro speciální složky, takže jsme se dopracovali k Masarykovu okruhu. Uvidíme, co pilotní projekt přinese. Rádi bychom ho případně rozšířili do celé policie," řekl Adam.

Policisté mají také lepší vozidla. Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vyhrála předloni tendr na dodávku 38 automobilů Škoda Superb za 64 milionů pro policii, která auta využívá na dálnicích po České republice. Ke zrychlení z nuly na 100 kilometrů v hodině stačí vozidlům necelých šest vteřil, maximální rychlost je 250 kilometrů v hodině.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.0 + 18.3) *

Zpět na přehled