Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie zasahuje v královéhradeckém sídle Lesů ČR

Policie zasahuje v královéhradeckém sídle Lesů ČR

Policie zasahuje v královéhradeckém sídle Lesů ČR

13.6.2013 15:01, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Policie zasahuje v sídle generálního ředitelství státního podniku Lesy České republiky (LČR) v Hradci Králové. ČTK to potvrdil mluvčí podniku Zbyněk Boublík. Bližší informace k důvodu přítomnosti policie v podniku neuvedl a odkázal na policii. Dnes dopoledne Boublík tvrdil, že policie na ústředí podniku nezasahovala. "Dopolední informace odpovídala realitě," řekl nyní. Čas příjezdu policie nespecifikoval.

Komando Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) bylo i na úřadu vlády a dalších místech. Zadrženo je údajně několik lidí.

"Lesy ČR jsou v kontaktu s policií. Poskytujeme policii veškerou součinnost. Bližší informace nejsme oprávněni poskytovat," řekl Boublík. V podniku podle něj nadále panuje běžný pracovní režim a agendy podniku nejsou přítomností policie nijak omezeny. LČR patří polovina lesů v zemi.

Protikorupční policie již dříve v podniku zahájila vyšetřování zakázek na informační technologie s údajnou škodou na úrovni 350 milionů korun. Případ policie prověřuje pro podezření z trestných činů porušení povinnosti při správě cizího majetku a legalizace výnosů z trestné činnosti. V lednu policisté v podniku dělali prohlídky. Podle deníku E15 údajně existuje podezření, že IT zakázky za 1,136 miliardy korun zadané LČR byly úmyslně nadhodnoceny a mohly se jimi přes švýcarská konta vyvádět peníze z podniku.

Lesy ČR jsou nyní bez generálního ředitele. Poslední generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora loni v listopadu rezignoval a ministerstvo zemědělství jeho nástupce nevybralo. Z pověření podnik zatím řídí Michal Gaube. Loni Lesy ČR zvedly zisk o 203 milionů korun na dosud nejvyšších 5,478 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.7 + 25.6) *

Zpět na přehled