Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie zasahuje na odboru investora pražského magistrátu

Policie zasahuje na odboru investora pražského magistrátu

Policie zasahuje na odboru investora pražského magistrátu

13.6.2013 13:02, Zdroj: ČTK

Praha - Policie dnes zasahuje v odboru městského investora pražské radnice. Vyžádala si dokumenty. Mluvčí magistrátu Iva Vojtková ČTK řekla, že úřad s policií spolupracuje. Komando Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) bylo i na úřadu vlády, ministerstvu obrany a dalších místech. Zadrženo je údajně několik lidí.

Byli jsme vyzváni k vydání věcí, poskytujeme policii plnou součinnost, řekla ČTK bez bližších podrobností Vojtková.

Odbor městského investora pražského magistrátu zodpovídá za významné zakázky v řádech desítek miliard korun, jako je například výstavba tunelového komplexu Blanka.

Policie podle médií při zásazích na úřadu vlády i jiných místech zadržela bývalého šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře, někdejšího poslance a ministra zemědělství Ivana Fuksu (ODS) či ředitelku premiérova kabinetu Jana Nagyovou. Policie ani nikdo jiný to zatím nepotvrdil.

Údajně je mezi zatčenými i exšéf Vojenského zpravodajství a nynější ředitel Správy státních hmotných rezerv Ondrej Páleník. Jeho mobilní telefon je, stejně jako mobily Fuksy a Tluchoře, nyní nedostupný. Podle Mladé fronty Dnes zadrželi detektivové i bývalého náměstka ministra zemědělství Romana Bočka.

Média spekulovala také o zatčení někdejšího náměstka ministra zdravotnictví Marka Šnajdra, který ale mezi zadrženými není. Serveru Aktuálně.cz totiž zaslal sms, že je na cestách. Web také napsal, že za akcí jsou stovky hodin odposlechů, které v posledních měsících policie nasadila na lobbistu Romana Janouška.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.8 + 8.3) *

Zpět na přehled