Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie viní zpravodajce a Nagyovou kvůli sledování ženy premiéra

Policie viní zpravodajce a Nagyovou kvůli sledování ženy premiéra

Policie viní zpravodajce a Nagyovou kvůli sledování ženy premiéra

14.6.2013 09:55, Zdroj: ČTK

Praha - Policie viní bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, jeho nástupce Milana Kovandu a dalšího zpravodajce ze sledování premiérovy ženy, které si údajně objednala šéfka kabinetu Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová. ČTK to řekl Páleníkův obhájce Tomáš Sokol. Nečas při příchodu na schůzi Sněmovny na dotazy novinářů nereagoval.

Policisté Páleníka obvinili ze zneužití pravomoci úřední osoby, za něž mu hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Podle advokáta policie muže viní jen z jednoho skutku, Páleník vinu odmítá. Jméno dalšího obviněného zpravodajce Sokol nechtěl prozradit.

Premiér dnes ráno dorazil do Sněmovny, shromážděným novinářům nic neřekl. Před budovou pouze věnoval skupince mladých lidí peníze na charitu.

Nečas v úterý oznámil, že se po více než 25 letech trvání manželství rozvádí s manželkou Radkou. O tom, že nežijí ve společné domácnosti, informoval premiér v lednu. O rodinných problémech šéfa vlády a ODS se však mluvilo již dříve. Bulvární tisk spekuloval o jeho vztahu se spolupracovnicí Nagyovou.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zasahoval ve čtvrtek na úřadu vlády, ministerstvu obrany i řadě dalších míst. Podle olomouckého vrchního státního zástupce Iva Ištvana bylo dnes k 09:00 v souvislosti s razií na státních úřadech obviněno sedm lidí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.8 + 43.2) *

Zpět na přehled