Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie prošetřuje odstupné v Českých drahách

Policie prošetřuje odstupné v Českých drahách

Policie prošetřuje odstupné v Českých drahách

1.12.2013 20:20, Zdroj: ČTK

Praha - Policie vyšetřuje podle serveru Aktuálně.cz odstupné někdejších vrcholových manažerů Českých drah. Ve státním podniku se v uplynulém týdnu zajímala o manažerské smlouvy, které bývalému vedení v čele s Petrem Žaludou zajistily takzvané zlaté padáky a nadstandardní bonusy, uvedl dnes server.

Informaci potvrdil mluvčí drah Petr Šťáhlavský i vedoucí právního odboru Jan Čermák. "Policie prověřuje podání ohledně vyplacení jednorázového finančního plnění - odstupného - některým členům bývalého vedení a České dráhy jí poskytly veškeré požadované informace," řekl Šťáhlavský. Podle Čermáka vyšetřovatelé přišli do firmy "zmapovat situaci, jakou má strukturu s tím, že si budou prověřovat ještě další věci a že je navštíví znovu".

Podle Aktuálně.cz se policie zajímá nejen o odstupné, ale i to, jak si je nechalo vedení ČD zvedat bonusy, které jim zajišťovaly manažerské smlouvy. Zdroje z ČD tvrdí, že policejní vyšetřování směřuje zejména na Žaludu jako generálního ředitele a jeho podřízeného Pavla Švagra, pod kterého spadaly personální otázky, doplnil web.

Švagr ale narčení odmítl a policie ho prý nekontaktovala. Stejně se podle serveru vyjádřil i Žaluda.

Žaluda byl v souvislosti se statisícovými platy manažerů ČD opakovaně kritizován. "Platy manažerů v ČD považuji vzhledem k výsledkům firmy za nadstandardní, stejně jako celý motivační systém včetně vysokého odstupného," řekl v listopadu 2011 tehdejší ministr dopravy Pavel Dobeš (VV).

Odměňování v Českých drahách se dostalo do centra pozornosti poté, co vyšlo najevo, že Petr Fejk měl ve funkci ombudsmana drah plat čtvrt milionu korun měsíčně a nárok na zlatý padák ve výši dvou milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.8 + 18.8) *

Zpět na přehled