Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie: Při stavbě jihlavského Teniscentra se nestal trestný čin

Policie: Při stavbě jihlavského Teniscentra se nestal trestný čin

Policie: Při stavbě jihlavského Teniscentra se nestal trestný čin

2.10.2014 15:35, Zdroj: ČTK

Jihlava - Při přestavbě jihlavského Teniscentra se podle policie nestal trestný čin. Informaci radnice dnes ČTK potvrdil policejní mluvčí Martin Dušek. Teniscentrum funguje jako akciová společnost, v níž patří skoro 52 procent akcií městu. Trestní oznámení podal jihlavský radní Erich Janderka kvůli způsobu výběru firmy, která přestavbu tohoto sportovního areálu prováděla.

Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality krajského policejního ředitelství záležitost prošetřovali od ledna. Odložili ji koncem minulého měsíce. "Já to vidím jako velké zadostiučinění pro všechny lidi, kteří na tom projektu pracovali, a že se očistilo jméno Teniscentra jako společnosti," řekl novinářům jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS), který je v Teniscentru předsedou představenstva.

Janderka ČTK řekl, že s verdiktem policie není spokojen. Uvedl, že se poradí s právníky, jestli je možné požádat o přešetření. Radní připomněl, že kvůli tomu, že společnost nepostupovala při výběru dodavatele podle zákona o veřejných zakázkách, dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže před rokem pokutu 100.000 korun. Janderka, bývalý člen ODS, jde nyní do komunálních voleb na kandidátce uskupení Společně pro Jihlavu jako bezpartijní.

Rekonstrukce Teniscentra byla ukončena loni na jaře. Mimo jiné vznikla nová hala, v níž se dá hrát i badminton. Trestní oznámení se týkalo podezření zneužití informace a postavení v obchodním styku. Společnost totiž vybrala dodavatele stavby ze šesti firem, které oslovila. Zakázku získala firma PSJ, která je jedním z akcionářů Teniscentra. Podle primátora podala nejnižší nabídku. Způsob výběru dodavatele podle něj měla společnost podložen několika právními názory.

Vymazal uvedl, že kvůli rekonstrukci město do Teniscentra vložilo devět milionů Kč a dalších 8,5 milionu přidali soukromí akcionáři. Na zbývající díl investice si společnost vzala úvěr, který splácí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.5 + 29.3) *

Zpět na přehled