Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie odložila případ dotace z Benešova nad Ploučnicí

Policie odložila případ dotace z Benešova nad Ploučnicí

Policie odložila případ dotace z Benešova nad Ploučnicí

25.4.2017 09:15, Zdroj: ČTK

Benešov nad Ploučnicí (Děčínsko) - Policie odložila případ dotace z Benešova nad Ploučnicí, který vyšetřovala pro podezření ze zneužití pravomoci a poškození finančních zájmů EU. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Na policii se obrátil jeden z radních, podle něhož starosta města Filip Ušák (koalice PRO Benešov) podal žádost o dotaci a podepsal prohlášení o financování akce, aniž by věc projednal v radě nebo zastupitelstvu. Podle kriminalistů nebylo prokázáno, že se stal trestný čin.

Vyšetřování se týkalo letošní žádosti o dotaci na 25 let spolupráce mezi Benešovem a německým Heidenau z Euroregionu Elbe/Labe. Náklady na projekt jsou vyčísleny zhruba na 15.000 eur, tehdy přibližně 406.000 korun. Radní Pavel Urx (Benešovští patrioti) už dříve ČTK, že starosta podal žádost sám a radu informoval až následně.

Krajští kriminalisté případ vyšetřovali pro podezření z poškozování finančních zájmů EU a zneužití pravomoci úřední osoby. Po zhruba měsíci věc odložili. "Neboť nebylo prokázáno, že by došlo ke spáchání trestného činu," řekla ČTK Hyšplerová.

Ušák od počátku tvrdil, že jde o vykonstruovanou kauzu. "Jsem skálopevně přesvědčen, že neexistuje nejmenší pochybení v této věci. Šlo o naprosto běžný postup," řekl dříve Ušák. Za celým případem vidí politický boj.

Šestadvacetiletý Filip Ušák stojí v čele města od roku 2014. Patří k nejmladším starostům v České republice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.3 + 1.8) *

Zpět na přehled