Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie odložila kauzu brněnské místostarostky Tůmové

Policie odložila kauzu brněnské místostarostky Tůmové

Policie odložila kauzu brněnské místostarostky Tůmové

7.7.2011 08:06, Zdroj: ČTK

Protikorupční policie odložila případ bývalé místostarostky Brna-sever Zdeňky Tůmové (ČSSD). Ta loni v říjnu převzala ve svém autě částku 100.000 korun od brněnského podnikatele Davida Lacíka. Policie podle dnešního vydání deníku Právo připouští, že se mohl stát trestný čin a 100.000 korun nebyla půjčka, jak nynější členka brněnského zastupitelstva tvrdí. Detektivové však nedokážou zjistit, za co úplatek dostala.

"Podezření z trestného činu v tomto případě nadále zůstalo. Za situace, kdy peníze byly předávány místostarostce radnice někým, kdo na té radnici vyhrál několik výběrových řízení, případně je nevyhrál, ale nakonec je realizoval, taková okolnost vzbuzuje podezření a bude vzbuzovat pořád," řekl Právu dozorový brněnský státní zástupce Jan Pertásek.

Policie měla původně podezření, že mohlo jít o opravu jedné střechy a oken, kdy vítězná firma krátce po výběrovém řízení učinila z Lacíka generálního subdodavatele a ten prý poté prakticky celou zakázku udělal. "Nicméně nešlo napsat sdělení obvinění ve stylu, že v přesně nezjištěné době na přesně nezjištěném místě předal úplatek za to, že nějakým způsobem pro něj Tůmová zařídí získání přesně nezjištěné zakázky. Už vůbec by takto nemohla vypadat žaloba ani rozsudek," řekl deníku žalobce.

Kauza tak v tuto chvíli skončila. Policie sice může ve chvíli, kdy se objeví nový důkaz, případ otevřít, ale to se stává ojediněle, píše Právo.

Tůmová na videozáznamu, který loni v říjnu zveřejnil server Novinky.cz, jede s Lacíkem v autě, tykají si. On jí na konci rozhovoru vhodí do tašky balíček bankovek. "To jsou ty materiály od té střechy, viď?" říká na záznamu Tůmová.

Tůmová vysvětlila předání balíčku bankovek jako půjčku. Peníze prý potřebovala, protože chtěla otci přispět na privatizaci bytu. Nakonec z ní sešlo, a tak prý částku půjčenou loni v listopadu vrátila. Že se nejednalo o úplatek, uvedl v písemném prohlášení i podnikatel Lacík. 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.5 + 14.4) *

Zpět na přehled