Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie dnes v ČT zveřejnila část záznamu ze zatýkání Nagyové

Policie dnes v ČT zveřejnila část záznamu ze zatýkání Nagyové

Policie dnes v ČT zveřejnila část záznamu ze zatýkání Nagyové

22.12.2013 14:47, Zdroj: ČTK

Praha - Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta dnes zveřejnil v České televizi část ze zhruba dvacetiminutového záznamu červnového zatýkání bývalé šéfky premiérovy kanceláře Jany Nagyové (dnes Nečasové). Přistoupil k tomu, aby ukázal, že ze strany detektivů šlo o profesionální a standardní postup, a aby se tak bránil proti výrokům o nepřiměřeném zásahu.

"Nastala doba, abychom se i my začali bránit a nebyli srovnáváni s gestapem a státní bezpečností," uvedl mimo jiné ke zveřejnění záznamu v diskusním pořadu ČT Šlachta. Postup policie v minulosti nejhlasitěji kritizoval expremiér Petr Nečas. Zatýkání jeho manželky a někdejší šéfky jeho kabinetu označil za teatrální.

Na zveřejněném záznamu je vidět, že při otevírání dveří bytu Nagyové asistují dva policisté v kuklách. Násilím dveře ale neotevřeli, protože je Nagyová otevřela sama. Šlachta uvedl, že policisté v kuklách byli z útvaru rychlého nasazení pro případ, kdyby jim na výzvu nebylo otevřeno. Podle něj je to ale standardní postup, navíc nebylo nutné dveře násilím otevřít, poté se policisté v kuklách stáhli. "Žádné vběhnutí do dveří nebylo, žádné beranidlo, to naprosto odmítám," prohlásil Šlachta s tím, že všichni jeho policisté byli bez kukel, aby komunikovali.

"Šlo o naprosto profesionální přístup ze strany mých lidí, nic co by popisoval Petr Nečas jako nepřiměřený zásah," dodal Šlachta. Podobný postup byl podle něj i u dalších zásahů v kauze Nagyová.

V kauze policie letos v červnu zatkla vedle Nagyové i exposlance ODS Ivana Fuksu, Marka Šnajdra, Petra Tluchoře, někdejšího Fuksova náměstka na ministerstvu zemědělství Romana Bočka a pracovníky Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, Milana Kovandu a Jana Pohůnka.

Nagyovou policie podezírá, že nechala prostřednictvím zpravodajství sledovat z čistě soukromých důvodů expremiérovu ženu Radku. Druhá kauza, v níž Nagyová figuruje, se týká údajného podplácení bývalých poslanců, kteří se po rebelii proti daňovým změnám vzdali mandátu. Fuksa a Šnajdr poté získali funkce ve státem vlastněných firmách.

ktp snm

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.5 + 36.4) *

Zpět na přehled