Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Výslech zpravodajce Jana Pohůnka z kauzy Nagyová pokračuje

Výslech zpravodajce Jana Pohůnka z kauzy Nagyová pokračuje

Výslech zpravodajce Jana Pohůnka z kauzy Nagyová pokračuje

21.10.2013 09:49, Zdroj: ČTK

Praha - Výslech zpravodajce vojenské tajné služby Jana Pohůnka obviněného v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové pokračuje. Krátce před 09:00 dorazil na policejní služebnu. Stíhaný muž detektivům z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu odpovídal na otázky již 10. října, jeho výslech ale byl po 7,5 hodinách přerušen. Za tu dobu stačil Pohůnek zodpovědět pouze dotazy policistů a státních zástupců, dnes jsou na řadě se svými otázkami advokáti ostatních stíhaných.

Někdejší šéfka Nečasova sekretariátu Nagyová, která se nedávno za bývalého předsedu vlády vdala, podle policistů loni v listopadu zosnovala a usměrňovala nezákonné sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky. Představitelům Vojenského zpravodajství údajně opatřila její fotografii i adresu. Na sledování se prý bez vědomí ministra obrany domluvila s generály Ondrejem Páleníkem a Milanem Kovandou, na trestné činnosti se prý na její přání podílel i plukovník Pohůnek.

Podle Pohůnka, Páleníka i Kovandy nešlo o sledování, ale o obranu proti sledování, tudíž povolení ministra nebylo třeba. Zpravodajci prý měli za úkol zjistit, zda Nečasovu tehdejší manželku nesleduje někdo jiný. V té době totiž disponovali indiciemi, že Nečasově rodině hrozí určité nebezpečí.

Pohůnek je obviněn ze zneužití pravomoci. V případě prokázání viny mu hrozí až tři roky vězení nebo zákaz činnosti.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.7 + 5.6) *

Zpět na přehled