Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Policie bez podrobností potvrdila zásah na úřadu vlády

Policie bez podrobností potvrdila zásah na úřadu vlády

Policie bez podrobností potvrdila zásah na úřadu vlády

13.6.2013 16:33, Zdroj: ČTK

Praha - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) potvrdil, že zasahoval na úřadu vlády či ministerstvu obrany a zadržel několik lidí. Potvrzení přišlo z úst mluvčího útvaru Pavla Hantáka půl dne poté, kdy se informace o zásahu objevily v médiích. Mluvčí novinářům nesdělil žádné podrobnosti se zdůvodněním, že akce stále pokračuje.

ÚOOZ na případu pracuje řadu měsíců a začal jej realizovat ve středu večer, sdělil Hanták. "Veškeré kroky pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci a veškeré úkony jsou řádně povoleny v souladu se zákonem," zdůraznil.

Policie podle něj zadržela několik lidí, které nyní vyslýchá. Zároveň provádí domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor, a to v Praze, středočeském a východočeském regionu. Na zásahu se podílejí stovky policistů. Nikdo ze zadržených zatím nebyl obviněn.

Další informace o zásahu policie poskytne v pátek odpoledne.

Podle médií je mezi zadrženými někdejší šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř, bývalý poslanec a ministr Ivan Fuksa (ODS), ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová, šéf úřadu vlády Lubomír Poul či exšéf Vojenského zpravodajství a nynější ředitel Správy státních hmotných rezerv Ondrej Páleník.

Komerční banka potvrdila informaci, že na základě rozhodnutí soudu zpřístupnila policii některé bezpečnostní schránky. Zásah v pražské pobočce banky souvisí s razií na úřadu vlády. Policisté prý zabavují peníze, zlato i dokumenty.

Policie si přišla pro některé dokumenty například i na odbor městského investora pražského magistrátu, zasahuje také v sídle Lesů ČR, v sídle lobbisty Iva Rittiga či u podnikatele Romana Janouška.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.9 + 12.0) *

Zpět na přehled