Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pokuta 80.000 pro FN Olomouc od ÚOHS platí, rozhodl soud

Pokuta 80.000 pro FN Olomouc od ÚOHS platí, rozhodl soud

Pokuta 80.000 pro FN Olomouc od ÚOHS platí, rozhodl soud

1.4.2019 11:49, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně zamítl žalobu Fakultní nemocnice Olomouc, kterou se bránila pokutě 80.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z úřední desky soudu. Nemocnice dostala pokutu za dvě výběrová řízení z roku 2009. Týkala se systému navigované bronchoskopie v hodnotě 2,000.000 korun a multifunkčního systému operačních sálů pro endoskopické operování za téměř 7,000.000 korun. Stanovisko nemocnice ČTK zjišťuje.

V prvním případě nemocnice postupovala bez otevřeného tendru a uzavřela smlouvu rovnou se společností Medinet. Od firmy dostala za dva miliony korun systém navigované bronchoskopie pro vedení endoskopických nástrojů k předem stanoveným cílům v dýchacích cestách pacientů.

V druhém tendru měla nemocnice podle ÚOHS vyloučit společnost Timed, která jako zahraniční dodavatel nesplnila kvalifikaci v požadovaném rozsahu. Tato chyba mohla dle úřadu podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Timed byl jedinou firmou, která doručila nabídku a nemocnice s ní uzavřela smlouvu v ceně sedm milionů korun.

Úřad v první instanci rozhodl v roce 2014, o rok později rozhodnutí potvrdil i předseda úřadu Petr Rafaj. Pokutu už musela nemocnice zaplatit, žaloba na ni neměla odkladný účinek. Proti rozhodnutí brněnského krajského soudu se může nemocnice bránit podáním kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.7 + 1.0) *

Zpět na přehled