Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pokuta 250.000 pro obec Rovná na Sokolovsku platí, rozhodl soud

Pokuta 250.000 pro obec Rovná na Sokolovsku platí, rozhodl soud

Pokuta 250.000 pro obec Rovná na Sokolovsku platí, rozhodl soud

28.1.2019 15:45, Zdroj: ČTK

Brno - Brněnský krajský soud potvrdil pokutu 250.000 korun pro obec Rovná na Sokolovsku, kterou jí uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v roce 2016. ČTK to zjistila z úřední desky soudu

Důvodem pro uložení sankce bylo bezdůvodné vyloučení jedné z firem v tendru na zateplení a výměnu oken místní základní a mateřské školy. Pokutu potvrdil i předseda úřadu Petr Rafaj, obec proti rozhodnutí podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Soud ji svým dnešním rozhodnutím zamítl.

Antimonopolní úřad k případu uvedl, že rozhodnutí o vyloučení sdružení Designstav & Dozorstav z tendru bylo zcela abstraktní. "Není z něj vůbec zřejmé, z jakého důvodu je nabídka uchazeče nepřijatelná a jaké zadávací podmínky z hlediska splnění kvalifikačních kritérií uchazeč podle zadavatele nesplnil," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

Úřad pokládá uvedené rozhodnutí obce za nepřezkoumatelné z důvodu absentujícího řádného odůvodnění. Radnice podle ÚOHS porušila zásadu transparentnosti.

"Tento postup vzbuzuje pochyby o pravých důvodech jednání zadavatele. Nelze akceptovat ani dodatečnou argumentaci zadavatele, že sdružení vzniklé sloučením dvou společností za účelem podání společné nabídky na veřejnou zakázku bylo vytvořeno v rozporu se zákonem a jeho založení je neplatné," dodal Rafaj.

Proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně mohou strany podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.6 + 3.3) *

Zpět na přehled