Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pokuta 100.000 Kč od ÚOHS pro pražský dopravní podnik platí

Pokuta 100.000 Kč od ÚOHS pro pražský dopravní podnik platí

Pokuta 100.000 Kč od ÚOHS pro pražský dopravní podnik platí

14.5.2018 10:31, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zamítl rozklad Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) proti stotisícové pokutě. Případ se týká zakázky na zajištění fyzické ostrahy objektů. Dopravní podnik podle úřadu chyboval, když nevyřadil nabídku společnosti CENTR GROUP, a. s., která nezajistila platnost bankovní záruky po celou dobu zadávací lhůty. Zadavatel tak svým postupem podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky, uvedl dnes předseda ÚOHS Petr Rafaj v tiskové zprávě.

Dopravní podnik vyhodnotil nabídku firmy CENTR GROUP jako nejvhodnější a uzavřel s ní smlouvu. "Poté, co zadavatel zjistil, že uchazeč nesplňuje zadávací podmínky, byl povinen uchazeče vyloučit," uvedl Rafaj. Dodal, že zákon nedává zadavateli v tomto případě možnost volby ohledně vyloučení či nevyloučení příslušné firmy, ale striktně uvádí, že nabídky, které nesplňují požadavky zadavatele, musí být vyřazeny.

"V šetřeném případě hodnotící komise dokonce zadavateli doporučila vyloučení uchazeče z důvodu nedostatečné bankovní záruky, ale zadavatel se tímto doporučením neřídil, neboť považoval tento postup za příliš formalistický," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.6 + 13.0) *

Zpět na přehled