Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Podnikatel: Bankovky pro místostarostku Tůmovou nebyl úplatek

Podnikatel: Bankovky pro místostarostku Tůmovou nebyl úplatek

Podnikatel: Bankovky pro místostarostku Tůmovou nebyl úplatek

5.11.2010 16:22, Zdroj: ČTK

Podnikatel David Lacík, kterého skrytá kamera nahrála, jak v autě předává místostarostce Brna-sever Zdeňce Tůmové balíček bankovek, odmítl, že by uplácel. V písemném prohlášení dnes nepřímo potvrdil verzi Tůmové, a to, že šlo o půjčku. Neví prý, kdo a jak záznam pořídil. Uvedl jen, že se někdo do jeho auta vloupal. Prohlášení ČTK zaslal jeho advokát Libor Buchta.

Lacík dnes poprvé oficiálně potvrdil, že mužem, který peníze předává, je skutečně on. Uvedl, že se na trhu se svou stavební firmou pohybuje dlouho a celou dobu si zakládá na dobrém jméně svém i firmy. "Předmětem naší schůzky s paní Tůmovou byla soukromá záležitost a nejednalo se o úplatek," uvedl. Zdůraznil, že se nenechá "vydírat politiky ani kýmkoli jiným", ani nechce být "vmanipulován do jakýchkoli her".

Od pořízení záznamu se distancoval. "Jediné vodítko, které mne snad napadá, je to, že v noci z 25. na 26. října došlo k vloupání do mého automobilu. Událost byla nahlášena Policii ČR," napsal. Tůmová však dřív v prohlášení napsala, že si od Lacíka stotisícovou půjčku vzala loni v listopadu. Buchta na dotaz ČTK tento rozdíl nevysvětlil. Uvedl jen, že říjnové letošní datum vloupání do auta je správné.

Místostarostka uvedla, že si peníze půjčila, protože chtěla přispět otci na privatizaci bytu. Nakonec z ní však prý sešlo, a tak částku vrátila.

Lacík dodal, že v záležitosti poskytl policii obsáhlé vyjádření. Bude prý s ní dál spolupracovat.

Tůmová už dřív kvůli kauze požádala o pozastavení členství v ČSSD. Mandáty v zastupitelstvu městské části i města si nechala. Záležitost označila za pokus o politickou diskreditaci.

Tůmová na záznamu jede s Lacíkem v autě, tykají si. On jí na konci rozhovoru vhodí do tašky balíček bankovek. "To jsou ty materiály od té střechy, viď?" říká na záznamu Tůmová. Video zveřejnil server Novinky.cz.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.7 + 14.9) *

Zpět na přehled