Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Podnik VOP CZ bude vyrábět díly k vozidlům pro rakouskou armádu

Podnik VOP CZ bude vyrábět díly k vozidlům pro rakouskou armádu

Podnik VOP CZ bude vyrábět díly k vozidlům pro rakouskou armádu

20.3.2017 11:16, Zdroj: ČTK

Šenov u Nového Jičína (Novojičínsko) - Státní podnik VOP CZ bude vyrábět součástky k obojživelným obrněným vozidlům BvS10 pro rakouskou armádu. Smlouvu s ním uzavřela britská zbrojovka BAE Systems, která tato vozidla vyrábí ve Švédsku. Kontrakt rozvíjí dohodu o spolupráci, kterou loni podepsaly obě společnosti v souvislosti s chystaným tendrem na obměnu bojových vozidel pěchoty (BVP) v české armádě. Za společnost BAE Systems to dnes ČTK oznámila Šárka Štočková. Hodnotu zakázky neuvedla.

"Prohlubování spolupráce s takto významnou zahraniční zbrojní společností je klíčovou součástí obchodní strategie naší firmy," uvedl ředitel VOP CZ Marek Špok. VOP CZ vyrobí díly pro 32 vozidel BvS10. Tato obojživelná obrněná vozidla pro rakouskou vládu v současnosti vyrábí BAE Systems Hägglunds ve švédském Örnsköldsviku.

"Smlouva je milníkem v naší spolupráci s českým průmyslem a prvním krokem k dlouhodobému a trvalému vztahu se společností VOP CZ. Tato zakázka je vynikající příležitostí k vytvoření technologické i obchodní synergie v dostatečném předstihu před ještě rozsáhlejší spoluprací, kterou si vyžádá program výměny vozidel BVP-2," uvedl viceprezident pro rozvoj obchodu BAE Systems Hägglunds Peter Nygren.

VOP CZ je státní podnik, jehož hlavním cílem je zabezpečovat potřeby české armády. Zabývá se především vývojem, výrobou, opravami, servisem a modernizacemi pozemní vojenské techniky. Ještě před několika lety tvořily vojenské zakázky jen minimum produkce závodu, protože bývalý Vojenský opravárenský podnik se kvůli úbytku vojenských zakázek orientoval více na civilní výrobu. Po příchodu nového managementu v roce 2014 se strategie změnila a podnik se znovu více zaměřuje na vojenský sektor. VOP CZ má přes 850 zaměstnanců. V loňském roce vytvořil tržby přesahující 1,3 miliardy korun, což byl oproti roku 2015 více než třicetiprocentní nárůst.

BAE Systems je jedním z předních světových dodavatelů inovativních řešení pro obranný, letecký a bezpečnostní průmysl. Ve 40 zemích světa má přibližně 83.400 zaměstnanců.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.4 + 30.8) *

Zpět na přehled