Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Podle Vondry armáda už gripeny za ty peníze nechce

Podle Vondry armáda už gripeny za ty peníze nechce

Podle Vondry armáda už gripeny za ty peníze nechce

25.7.2012 16:16, Zdroj: vz24.cz

Roční pronájem ve výši dvě miliardy korun se již ministerstvu obrany za stíhačky gripen platit nechce. Ministr Alexandr Vondra plánuje navrhnout odmítnutí švédské nabídky k prodloužení smlouvy o pronájmu. Přesto chce Švédům dát ještě šanci, aby snížili cenu. Uvedl to deník Právo.

"Nepovažuji dosavadní výsledek jednání za natolik uspokojivý, abych mohl vládě s čistým svědomím doporučit poslední nabídku švédské strany," řekl Vondra. Pronájem čtrnácti stíhaček gripen stojí ročně dvě miliardy korun, což je podle ministerstva moc, chtělo by proto získat co největší slevu. Do toho se ovšem švédské straně příliš nechce.

Budoucnost již v únoru nastínil i náměstek ministerstva obrany Jiří Šedivý: "Všechny možnosti jsou otevřeny, a to včetně varianty nulové, to znamená nepokračovat v nadzvukovém letectví."

Pronájem gripenů vyprší v roce 2014, vláda však chce mít do podzimu jasno. Kdyby došlo k vypsání nového tendru, gripeny budou mít velkou výhodu, protože mají levný provoz a čeští piloti jsou na ně zvyklí.

Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.8 + 10.8) *

Zpět na přehled