Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 27. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Podle ministra Dobeše stát za D47 platit nebude

Podle ministra Dobeše stát za D47 platit nebude

Podle ministra Dobeše stát za D47 platit nebude

14.5.2012 08:00, Zdroj: vz24.cz

Ministr dopravy Pavel Dobeš jednoznačně popřel, že by čelil jakémukoli nátlaku kvůli zvlněné dálnici D47. Stát se prý nijak s Eurovií nedohodl a nic platit nebude. Ministr byl podle vlastních slov šokován, když o tom slyšel někdejšího šéfa Ředitelství silnic a dálnic Reného Porubu mluvit do médií. Uvedl to deník Právo.

„Je neuvěřitelné, co všechno teď pan Poruba v televizi tvrdí, jaké pseudohypotézy. Poruba byl první, kdo na grémiích hovořil o hlubokých příkopech v komunikaci s ministerstvem. Přitom právě z ŘSD jsme dostávali jen kusé nebo žádné informace. Už před třemi týdny jsem mu zřetelně sdělil, že jeho působení v pozici šéfa ŘSD vidím tak na dva týdny,“ prohlásil ministr.

Dobeš také jednoznačně popřel, že by se se zhotovitelem dálnice D47, tedy společností Eurovia, jakkoli dohodl. „O čem to hovoří? Vždy jsem říkal a nyní opakuji, že Eurovia CS musí dálnici opravit, zaplatit to, a tuto opravu také garantovat,“ stojí na svém Dobeš.

Poruba, který se považuje za Bártova člověka, což je prý důvod jeho odvolání z vedení ŘSD, vedle tlaku na ministra kritizoval i fakt, že Dobešův otec zasedal v komisi pro vícepráce na stavbě dálnice. To však Dobeš nepovažuje za argument: „Můj otec v komisi působil jako expert, jako rozpočtář, přičemž od ledna tam pracoval zdarma, nedostal ani korunu.“

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.6 + 42.7) *

Zpět na přehled