Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Podle Hendrichové musel Vondra o platbách pro firmu ProMoPro vědět

Podle Hendrichové musel Vondra o platbách pro firmu ProMoPro vědět

Podle Hendrichové musel Vondra o platbách pro firmu ProMoPro vědět

13.4.2012 11:51, Zdroj: vz24.cz

V roce 2009 pracovala Jana Hendrichová jako náměstkyně vicepremiéra pro evropské záležitosti Alexandra Vondry a patří mezi dvanácti lidí, které kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu v souvislosti s kauzou ProMoPro. Právě Hendrichová v rozhovoru pro deník Právo prohlásila, že současný ministr obrany Vondra býval pravidelně informován o všem podstatném, co se zakázky na ozvučení českého předsednictví EU týkaly.

Úřad vlády společnosti ProMoPro proplatil 183 faktur, pod nimiž je většinou podepsaná právě Hendrichová. „Pan Vondra byl o závažných věcech informován. Dělo se tak prostřednictvím pravidelných porad. On nebyl schvalovatelem faktur, ale samozřejmě znal částky, které se týkaly techniky a jejího financování,“ řekla Hendrichová.

Alexandr Vondra se hájí tím, že o zakázce sice měl „celkový přehled“, detaily však neřešil. Ostatně stále nepřipustil variantu, že by tendr pro ProMoPro byl předražený.

Deník Právo také připomněl, že za zajištění akce v Kongresovém centru ve dnech 15. a 16. ledna 2009 vyúčtovala společnost ProMoPro přes 90 miliónů korun. Například za služby některého z manažerů měl Úřad vlády zaplatit 240 000 korun, 600 000 pak za dvoudenní technickou pohotovost na telefonu. Za pohotovostní technické jištění si společnost účtovala více než 800 000 korun.

Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.1 + 40.0) *

Zpět na přehled