Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Podklášterský most v Třebíči přejedou auta až na jaře 2017

Podklášterský most v Třebíči přejedou auta až na jaře 2017

Podklášterský most v Třebíči přejedou auta až na jaře 2017

21.11.2016 15:52, Zdroj: ČTK

Třebíč - Řidiči budou moci jezdit přes Podklášterský most v Třebíči až příští rok na jaře. Podle původního plánu měl být zprovozněn v polovině prosince. Kvůli nastupující zimě a počasí, které by mohlo zkomplikovat technologické postupy, by ale měl Kraj Vysočina převzít nový most na silnici II/351 od dodavatelské společnosti Colas CZ až koncem dubna 2017. Dnes o tom informoval krajský radní pro dopravu Jan Hyliš.

Zpoždění nastalo kvůli posunutí přeložky plynu na straně Komenského náměstí a v souvislosti se změnou založení mostu. Na odkladu se podepsalo také prosakování podzemní vody z náměstí. S ohledem na nastupující zimu, noční teploty pod nulou a vysokou vlhkost v místě stavby není podle Hyliše možné zpoždění dohnat. Radní také uvedl, že vedení kraje má k dispozici dodatek smlouvy, která vylučuje navýšení nákladů díla souvisejících s prodloužením prací. Podle údajů ve Věstníku veřejných zakázek provede firma Colas CZ stavbu za 44 milionů korun bez daně.

Rekonstrukce mostu byla nutná kvůli špatnému technickému stavu mostní konstrukce. Součástí prací je také oprava chodníků a přilehlých ploch. Přibude jízdní pruh usnadňující odbočení aut ke Karlovu náměstí. Aktuálně firma dělá na mostě betonování, pracuje se na předpolích mostu, na zásypech přechodových oblastí a na opěrné zdi na straně židovské čtvrti.

Práce na stavbě nového mostu přes řeku Jihlavu začaly letos na jaře jeho demolicí. Před zahájením prací byl proveden geotechnický průzkum a připravena projektová dokumentace. Ta doznala nutných změn poté, co mohly být po zbourání opěr a odklonění řeky provedeny ověřovací vrty. Na jejich základě projektanti doporučili vhodnější založení mostu a upravili projektovou dokumentaci.

Po Podklášterském mostě vede jedna z klíčových komunikací města s 36.800 obyvateli, které je díky památkám zapsaným v seznamu UNESCO i turistickým cílem. Ulicí 9. května, v níž most stojí, denně projíždí až 10.000 aut. Osobní auta objíždějí 120 metrů dlouhý úsek silnice II. třídy po trase měřící skoro sedm kilometrů. Pro kamiony je vyznačena ještě delší objízdná trasa, uzavírka se dotýká i MHD.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 3, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.3 + 36.8) *

Zpět na přehled