Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Poděbrady dostaly od ÚOHS pokutu 80.000 Kč, chybně zrušily tendr

Poděbrady dostaly od ÚOHS pokutu 80.000 Kč, chybně zrušily tendr

Poděbrady dostaly od ÚOHS pokutu 80.000 Kč, chybně zrušily tendr

9.4.2010 13:33, Zdroj: ČTK

Poděbrady dostaly pokutu 80.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město podle úřadu nezákonně zrušilo tendr týkající se svozu odpadu pro léta 2009 až 2012. ČTK to dnes řekl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné, město se proti němu může bránit u soudu.

Zakázku vyhlásilo město v říjnu 2008. Rozčlenilo ji na čtyři části, a to svoz komunálního odpadu, svoz tříděného odpadu, provoz a dozor nad sběrnými místy a výsyp košů. Zakázky nakonec získaly tři firmy - AVE Kolín, Marius Pedersen a .A.S.A.

Městská rada výsledky tendru loni v únoru odsouhlasila, zastupitelstvo ale o dva měsíce později zakázku zrušilo. Důvodem bylo, že prý byla neefektivní.

Za jistých podmínek zadavatel zrušit veřejnou zakázku může. Může tak učinit například ve chvíli, kdy se podstatně změní okolnosti týkající se tendru, které nemohl zadavatel v době vypsání zakázky předvídat a ani změnu okolností nezpůsobil.

Poděbrady ale podle Rafaje zdůvodnily zrušení zakázky tím, že zadávací podmínky se ukázaly pro město neefektivní a pokračování v tendru by městu přineslo nepředpokládané náklady. Město prý upozorňovalo zejména na neefektivitu při plnění zakázky několika různými společnostmi, zvýšenou administrativní náročnost či zvýšení výskytu svozových automobilů v ulicích města.

"Tyto důvody však úřad neuznal jako dostatečné ke zrušení zakázky. Jednak nešlo o skutečnosti, o nichž by se zadavatel dozvěděl až v průběhu zadávacího řízení, stejně tak je nelze považovat za důvody zvláštního zřetele," uvedl Rafaj k důvodům pokuty.

Jiná média

ÚOHS: Pokuta pro Poděbrady (parlamentnilisty.cz)

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.9 + 7.6) *

Zpět na přehled