Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » PNS loni klesly provozní výnosy o tři procenta, zisk firmě stoupl

PNS loni klesly provozní výnosy o tři procenta, zisk firmě stoupl

PNS loni klesly provozní výnosy o tři procenta, zisk firmě stoupl

6.6.2018 18:30, Zdroj: ČTK

Praha - Největšímu tuzemskému distributorovi tisku, První novinové společnosti (PNS), klesly v roce 2017 konsolidované provozní výnosy o tři procenta na 2,89 miliardy Kč. Firma v roce 2017 vykázala konsolidovaný zisk před zdaněním 32,5 milionu Kč. Společnost o tom informovala ČTK po dnešní valné hromadě, která schválila výsledky jejího hospodaření a rozhodla o nevyplacení dividendy za loňský rok.

Loňský hospodářský výsledek ovlivnil prodej distribučního centra v Brně. Po očištění od tohoto vlivu činil konsolidovaný zisk před zdaněním 57,6 milionu Kč a v porovnání s rokem 2016 a po očištění stoupl o 5,5 procenta.

"Přestože se společnosti daří navyšovat ostatní zdroje příjmů (například z prodeje doplňkového zboží) rozhodující pro celkový trend obratu společnosti zůstává i nadále pokračující negativní trend prodeje tisku. Ten s menšími odchylkami dlouhodobě klesá o zhruba osm procent ročně," uvedl předseda představenstva PNS Petr Novák.

Z provozního pohledu byla podle něj v roce 2017 dokončena centralizace zpracování remitendy ze všech moravských závodů do provozu Olomouc, což umožnilo následný prodej centra v Brně. Nyní se firma intenzívně věnuje projektu distribuce předplatného deníků, které se vydavatelé rozhodli převést kvůli zdražení této služby Českou poštou do PNS. Pro tyto účely byla založena dceřiná společnost PNS Press. "Pokračovat budeme letos také v revitalizaci vlastních prodejen tisku, přičemž plánujeme revitalizovat více než 40 prodejních míst. Současně počítáme se zřízením nových provozoven formou franšízy," dodal.

PNS kupuje firmu Mediaservis. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal transakci posuzovat, rozhodnout by měl do konce června. Obě společnosti spolupracují od začátku letošního roku na distribuci denního tisku do schránek předplatitelů.

PNS od více než 450 dodavatelů zajišťuje dodávky tisku, elektronických médií a doplňkového zboží do 17.000 prodejních míst po celé republice. Firma existuje od roku 1992 a jejími akcionáři jsou vydavatelské domy. Hlavními akcionáři jsou Vltava Labe Media (35 procent), Czech News Center (27,02 procenta), MAFRA (26,27 procenta) a Bauer Media (11,24 procenta).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.4 + 37.7) *

Zpět na přehled