Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Plzeňský kraj vyhlásil veřejné soutěže na autobusy a vlaky

Plzeňský kraj vyhlásil veřejné soutěže na autobusy a vlaky

Plzeňský kraj vyhlásil veřejné soutěže na autobusy a vlaky

29.11.2018 12:24, Zdroj: ČTK

Plzeň - Plzeňský kraj dnes vyhlásil soutěže na zajištění veřejné autobusové v regionu od roku 2020. Jde o zakázku za miliardy korun. Dále vyhlásil první soutěž na vlaky a další připravuje. Nařizují mu to evropské předpisy. Smlouvy s novými dopravci budou desetileté, kontrakty se železničními operátory mohou být delší. ČTK to řekl náměstek hejtmana Pavel Čížek (STAN).

"Momentálně soutěžíme autobusové dopravce pro celý kraj, a to na části sever a jih. Je to na deset let," uvedl Čížek. Podle něj jde o zakázku za šest miliard korun, při 15 milionech kilometrů ujetých za rok autobusy v kraji a ceně asi 40 korun na kilometr. Soutěž by měla být ukončena do prvního čtvrtletí až pololetí příštího roku. "Nové autobusy v designu Plzeňského kraje by vyjely tak v polovině roku 2020, pokud vše půjde dobře a nebudou odvolačky," uvedl Čížek.

Kraj už také začal vybírat vlakové dopravce. "Momentálně probíhá soutěž na lince Klatovy - Plzeň - Kařez ve směru na Prahu, která, doufejme, bude uzavřená do pololetí příštího roku," uvedl. Příští rok vyhlásí tendry na linku z Plzně na Planou ve směru na Cheb a dále na všechny menší regionální vlaky jako Rokycany - Nezvěstice a Nýřany - Heřmanova Huť. Budou vyhlášené ve dvou celcích - první bude Plzeňsko a druhá část zahrne Pošumaví, Klatovsko a Český les.

Některé linky už má kraj nasmlouvané z dřívější doby přímým zadáním, a to z Plzně do Horažďovic, Domažlic a Žatce. Pouze jediná trať v tendru bude elektrifikovaná, což jsou Klatovy-Kařez, další budou motorové vlaky.

Vítězové soutěží musí mít rok na nákup autobusů a na pořízení vlaků dva roky. Motorové soupravy ale mohou být jen modernizované, což se dá stihnout za rok. Všechny soutěže musí kraj nahlásit v evropském věstníku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.0 + 8.9) *

Zpět na přehled