Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Plzeňský kraj hledá autobusové dopravce na dalších deset let

Plzeňský kraj hledá autobusové dopravce na dalších deset let

Plzeňský kraj hledá autobusové dopravce na dalších deset let

16.7.2018 13:44, Zdroj: ČTK

Plzeň - Plzeňský kraj vyhlásí výběrové řízení na provozování veřejné autobusové dopravy v letech 2020 až 2030, po dopravcích bude chtít nové vozy i moderní informační systémy. V současné době kraj ročně objednává v autobusové dopravě základní dopravní obslužnost za zhruba půl miliardy korun, krajem placené autobusy najezdí miliony kilometrů ročně. Podobnou částku kraj dává i na železniční dopravu, kde rovněž připravuje vyhlášení výběrových řízení. Výběrové řízení na autobusové dopravce kraj rozdělil na oblasti sever a jih, řekla dnes ČTK mluvčí hejtmanství Alena Marešová.

Kraj by měl mít rozhodnuto o nových dopravcích během roku 2019. Krajští radní počítají s tím, že ve veřejné zakázce se bude hledat dopravce nebo dopravci, kteří v oblasti sever najezdí ročně kolem osmi milionů kilometrů a na jihu asi deset milionů kilometrů. Mezi požadavky kraje jsou nová, částečně nízkopodlažní vozidla a odbavení Plzeňskou a bankovními kartami, popřípadě dalšími moderními prostředky. Dopravci by měli zajistit také informační panely pro cestující, on-line informace o návaznostech spojů, sledování vozidel dispečinkem a garanci návazností, doplnila Marešová.

Největší část veřejné dopravy, až kolem 90 procent objednané autobusové dopravy, zajišťuje pro kraj společnost ČSAD autobusy Plzeň. Loni najezdily její autobusy na krajem objednaných spojích zhruba 13,5 milionu kilometrů, řekl ČTK ředitel firmy Jaroslav Vejprava. "Určitě uvažujeme o tom, že se přihlásíme do nového výběrového řízení. Uvidíme, jaké budou jeho konkrétní podmínky," řekl. Je podle něj otázka, zda výrobci autobusů dokážou dodat dopravcům, kteří by se chtěli hlásit do soutěže, tak rychle nové autobusy. Výběrová řízení na autobusové dopravce by se navíc měla konat i v dalších krajích.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.5 + 2.8) *

Zpět na přehled