Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Plíšek: Veto "lex Babiš" je projevem spojenectví Zemana a Babiše

Plíšek: Veto "lex Babiš" je projevem spojenectví Zemana a Babiše

Plíšek: Veto "lex Babiš" je projevem spojenectví Zemana a Babiše

19.12.2016 12:25, Zdroj: ČTK

Praha - Prezidentovo veto "lex Babiš" je projevem spojenectví Miloše Zemana a ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše, soudí poslanec TOP 09 Martin Plíšek, jenž do novely o střetu zájmů prosadil pasáže o omezení dotací, zakázek a investičních pobídek.

"Zcela se projevilo spojenectví Miloše Zemana a Andreje Babiše, který jej nedávno navštívil a zadal vetování zákona o střetu zájmů," napsal na facebooku Plíšek. Poslanec na rozdíl od prezidenta soudí, že novela naplňuje ústavu. "Vyjmenovává činnosti, které odporují výkonu funkce člena vlády a které mohou být v rozporu s veřejným zájmem, který by měl člen vlády hájit," zdůraznil Plíšek.

Předloha stanoví, že k veřejným zakázkám, nenárokovým dotacím a investičním pobídkám by neměly přístup společnosti, v nichž členové kabinetu drží nejméně čtvrtinový podíl. Babiš vlastní stoprocentně skupinu Agrofert. Omezení by se ale mohlo vztahovat i na fond Hartenberg, který investuje Babišovy peníze do zdravotnictví.

Sněmovna by o novele o střetu zájmů opětovně rozhodovat v lednu. Plíšek očekává, že dolní komora prezidentovo veto přehlasuje.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.7 + 42.4) *

Zpět na přehled