Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Plány českých mobilních operátorů na sdílení sítí prověří Brusel

Plány českých mobilních operátorů na sdílení sítí prověří Brusel

Plány českých mobilních operátorů na sdílení sítí prověří Brusel

23.3.2015 16:07, Zdroj: ČTK

Brno - Plány českých mobilních operátorů na sdílení síťové infrastruktury bude posuzovat Evropská komise. Případ si vyžádala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Evropská komise posoudí, zda záměr odpovídá pravidlům hospodářské soutěže či nikoliv.

Evropská komise má na stole několik obdobných případů z různých zemí. Podle Rafaje považuje za zásadní, aby neposuzovaly neprovázaně. Nemuselo by to dostatečně zohlednit celou šíři unijního telekomunikačního trhu.

ÚOHS od loňska posuzoval dosud neukončený proces vyjednávání a realizaci sdílení síťové infrastruktury společností O2 Czech Republic a T-Mobile Czech Republic, včetně zapojení třetího hráče na českém mobilním trhu, společnosti Vodafone Czech Republic.

"Plány na sdílení sítí mezi českými mobilními operátory tedy nadále prověřuje pouze Evropská komise, přičemž ÚOHS poskytne při tomto šetření plnou součinnost," uvedl Rafaj.

Mobilní operátor Vodafone podal loni v květnu k antimonopolnímu úřadu stížnost proti sdílení mobilních sítí mezi T-Mobilem a Telefónikou. Uvedl tehdy, že sdílení podle něj sníží konkurenci na trhu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.0 + 9.3) *

Zpět na přehled